FILMOWY ŚWIAT DZIECKA

KINO DLA NAJMŁODSZYCH

W naszych kinach często gościmy najmłodszych widzów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę tak z filmem jak i z edukacją. Jest to bardzo wdzięczna widownia, która chłonie filmy a sala podczas seansu jest pełna nieskrywanych emocji i żywiołowych reakcji. Z myślą o tych najmłodszych stworzyliśmy cykl spotkań z filmem, żeby wizytę w kinie wzbogacić o aktywną edukację. Prezentowane w projekcie tytuły są odpowiednie dla najmłodszych widzów a ich różnorodność pozwala nam rozmawiać z dziećmi między innymi o ekologii, przyrodzie, zdrowiu, emocjach, muzyce, a nawet szczęściu, czy realizacji marzeń. Każde spotkanie ubrane jest w formę zabawy i interakcji. Bo my słuchamy co mówią do nas dzieci!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO FILMOWEGO ŚWIATA DZIECKA? 

title

BILETY GRUPOWE W PREFERENCYJNYCH CENACH

title

BEZPŁATNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

title

UPOMINKI DLA KAŻDEGO DZIECKA

title

BEZPŁATNE BILETY DLA OPIEKUNÓW

title

FILMY WYBRANE SPECJALNIE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

title

KONKURSY Z NAGRODAMI

PROGRAM FILMOWEGO ŚWIATA DZIECKA I PÓŁROCZE

 

FILM: O CZYM SZUMI LAS

DATA: 4 października 2017                                                 

TEMAT: NAJSZYBSZE, NAJWIĘKSZE, NAJDŁUŻSZE, CZYLI ZWIERZĘCE REKORDY.

Świat przyrody jest niesamowity i pełen niezwykłych ciekawostek. Łatwo znaleźć zwierzęta, które wyróżniają się na tle innych, ale niektóre rekordy mogą być zaskakujące. Podczas zajęć odkryjemy między innymi, które ze zwierząt żyje najdłużej, które biega najszybciej, które jest najmniejsze, które jest… najbardziej niebezpieczne i wiele, wiele innych zwierzęcych NAJ.

O FILMIE:

Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

FILM: SAMMY 2. PODWODNA PRZYGODA 3D.

DATA: 4 października 2017                                                 

TEMAT: NAJSZYBSZE, NAJWIĘKSZE, NAJDŁUŻSZE, CZYLI ZWIERZĘCE REKORDY.

O FILMIE:

Sammy 2. Podwodna przygoda to trójwymiarowa, porywająca historia dwóch morskich żółwi, Sammyego i Raya. Przyjaciele uprowadzeni z plaży przez myśliwych trafiają na wystawę zwierząt morskich. Pomimo piękna tego sztucznego raju wszystkie zwierzęta myślą tylko o jednym: jak wydostać się na wolność i wrócić do domu? Niestety na ich drodze stoi Wielki De – przywódca lokalnej mafii koników morskich i jego pomocnik – węgorz, ale z niespodziewaną pomocą przychodzą inne zwierzęta. Sammy i Ray odkrywają, że dzięki pracy zespołowej – wszystko jest możliwe.

FILM: EMOTKI. FILM

DATA: 19 października 2017

TEMAT: DZIECIĘCY SAVOIR VIVRE, CZYLI JAK SIĘ DOBRZE ZACHOWYWAĆ.

Na zajęciach odpowiemy na pytanie, czym jest dobre wychowanie, co kryje się za słowami savoir vivre? Gdzie obowiązują zasady dobrego zachowania i jak postrzegani są Ci, którzy tych zasad przestrzegają a jak osoby dla których dobre maniery są zupełnie obce. Utrwalimy podstawowe zwroty grzecznościowe oraz zastanowimy się czy kulturalne zachowanie może być kluczem do sukcesu?

O FILMIE:

Komedia „Emotki. Film” odkrywa przed nami sekretny świat naszych smartphone’ów. Ukryte za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości, gwarne miasto Tekstopolis to miejsce, w którym mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Każda oprócz Minka – żywiołowej, energetycznej emotki, która potrafi wyrazić wszystkie emocje. Niestety, wada zagraża całemu telefonowi, dlatego Minek łączy siły z najlepszym przyjacielem – „Piątką” i super-hakerką Matrix, by powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Wspólnie wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód podróż po zakamarkach aplikacji, by ocalić Tekstopolis.

FILM: COCO

DATA:  23 listopada 2017

TEMAT: KRÓLIKI, GWIAZDORY, HALLOWEENOWE STWORY, CZYLI NADZWYCZAJNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE.

Czy w obecnym, nowoczesnym świecie znajduje się miejsce na tradycje? Jakie tradycje znamy? Czym różnią się tradycje w różnych krajach? To tylko kilka pytań, na które odpowiemy podczas spotkania. Porozmawiamy również o tradycji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia? Czy wszyscy na świecie obchodzą je tak samo?

O FILMIE:

Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi. Chłopiec w pogoni za swoją pasją i wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania w tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie odkrywa historię swojej rodziny.

 

W KINACH IMAX DODATKOWO, DO KAŻDEGO Z PROPONOWANYCH ZAJĘĆ OFERUJEMY FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Film: Lemury z Madagaskaru 3D

Lemury z Madagaskaru to najbardziej zaawansowany film przyrodniczy. Ukazuje magiczne życie zwierząt na Madagaskarze. Wyspa słynie z wielu wspaniałych gatunków fauny i flory, ale jej podstawowymi mieszkańcami są lemury. Ten gatunek naczelnych jest jednym z najstarszych na świecie i występuje w tak szerokiej gamie tylko na jednej wyspie. Lemury z Madagaskaru to nietypowe widowisko, które przez zabawę uczy, a przy okazji zachwyca niesamowitą jakością obrazu i dźwięku.

 

FILM: DZIKIE Z NATURY 3D

Wzruszająca opowieść o miłości i więzi pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Wyruszając z twórcami filmu w podróż na Borneo oraz kenijską sawannę, odwiedzimy miejsca, w których osierocone małe orangutany i słonie odnajdą ciepło i schronienie. 

FILM: AFRYKAŃSKA PRZYGODA 3D

Zapierające dech w piersiach fotosafari w Delcie Okavango. Rozpoczynając podróż na północy, gdzie Okavango meandruje przez szeroki na 10 mil gąszcz papirusów, widzowie dotrą do serca Delty i staną oko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.

 

KONTAKT:

Katowice Punkt 44 | IMAX (32) 359 59 95/96

Kraków Galeria Plaza | IMAX (12) 290 90 80/92

Łódź Manufaktura | IMAX (42) 664 64 46/48

Poznań Plaza | IMAX (61) 662 62 26

Warszawa Sadyba | IMAX (22) 550 33 22

Bydgoszcz (52) 554 37 73

Bytom (32) 396 27 28

Częstochowa Jurajska (34) 390 17 71

Gliwice (32) 335 77 35

Kraków Zakopianka (12) 295 95 96

Lublin Felicity (81) 443 58 88

Poznań Kinepolis (61) 871 56 25

Starogard Gdański (58) 772 28 88

Toruń Czerwona Droga (56) 664 64 46

Warszawa Promenada (22) 241 90 99

Wrocław Korona (71) 323 60 70

Zielona Góra (68) 410 77 17

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland – CC sp. z o.o. sp.j. z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY Z: